• Dieta? Už nikdy! Stačí změna stravovacích návyků!

  Dieta? Už nikdy! Stačí změna stravovacích návyků!

  Počet komentářů: 8 10. 07. 2006

  Také se snažíte zhubnout, udržet si váhu a přitom si chcete zachovat radost z jídla? Máte již dost kolotoče s dietami a hledáte praktické, rozumné řešení, které vám umožní absolutní kontrolu vaší váhy? Možná si myslíte, že nic takového není možné, že by to bylo až příliš krásné, ale může to být pravda, pokud se zamyslíte nad svou životosprávou a přistoupíte na to, že i bez hladovky můžeme hubnout!

 • Obezita u dětí

  Obezita u dětí

  Počet komentářů: 2 08. 07. 2006

  K obezitě se lidé začali stavět jako k epidemii ve chvíli, kdy ji začali spojovat se vznikem dalších, mnohem závažnějších chorob. Jak je na tom obezita dětí a jak jí předcházet si povíme v tomto článku.

 • Party pro děti

  Party pro děti

  Počet komentářů: 2 07. 07. 2006

  Začaly prázdniny a díky hezkému počasí je ideální příležitost připravit pro děti jejich vlastní párty. A úplně nejlepší bude, když ji připravíte společně a oni se budou moci pyšnit nejen bezva akcí, ale skvělými hostitelskými schopnostmi.

 • Dětské stravování

  Dětské stravování

  Počet komentářů: 0 06. 07. 2006

  Žijeme bohužel v uspěchané době a málo kdo z nás si do důsledku uvědomuje, jak důležité jsou pro naše děti stravovací návyky. My řídíme jejich stravu a ony nás považují za vzor, ze kterého si berou příklad pro svůj budoucí život.

 • Vaříme dětem

  Vaříme dětem

  Počet komentářů: 0 04. 07. 2006

  O vaření pro děti by se toho jistě dalo napsat hodně, jelikož strava je velmi důležitým základem pro růst a vývoj našich maličkých. Dnes bychom si tedy mohli shrnout pár obecných pravidel, která platí u volby a přípravy dětských pokrmů.

 • Saláty nemusí být vždy zdravé

  Saláty nemusí být vždy zdravé

  Počet komentářů: 0 03. 07. 2006

  Jak už jsme si řekli, saláty nepochybně zabírají v našem jídelníčku jednu z nejvýznamnějších složek. Dají se upravit mnoha způsoby a můžeme použít různé ingredience. Ač se to nezdá, i některé z nich jsou pro nás však nezdravé. Je to především kvůli špatné kombinaci surovin a dresinků.

 • Děti v naší kuchyni

  Děti v naší kuchyni

  Počet komentářů: 0 29. 06. 2006

  Ať už je to jakkoliv, jistě mi dáte za pravdu, že jsou chvíle, kdy jste v kuchyni nejraději sami. Bez "radilů", bez zvědavých nebo hladových krků. Co však, když se jedná o děti?

 • Sójová omáčka

  Sójová omáčka

  Počet komentářů: 2 29. 06. 2006

  Žádný milovník asijské kuchyně si jistě nedokáže bez této omáčky představit život. Sójová omáčka je totiž jedním z mála stavebních kamenů asijské kuchyně a nezbytnou součástí při stolování. Každý asijský labužník ví o této omáčce všechno. Ale co my, "obyčejní smrtelníci", kterým omáčka jen chutná?

 • Nebezpečí při vaření s dětmi

  Nebezpečí při vaření s dětmi

  Počet komentářů: 1 28. 06. 2006

  Pokud jste pravidelnými čtenáři našeho portálu, dočetli jste se v mém předchozím článku Vaříme s dětmi o některých nástrahách, které číhají na malé kuchaře. Jelikož jsou tyto úrazy při vaření s dětmi hodně časté, chtěla bych se jim věnovat trošku podrobněji. Přeci jenom je jistější prevence, než řešení následků.

 • Jak může dopadnout vaření s dětmi

  Jak může dopadnout vaření s dětmi

  Počet komentářů: 0 28. 06. 2006

  Ráda bych se s vámi podělila o svůj příběh, jak také může skončit vaření dětí s rodiči. Vlastně vaření dětí bez rodičů.

Celkem záznamů: více než 2173 (upřesněte své hledání)

Nejhledanější pojmy

 • cizrna

  cizrna

  Druh luštěniny, která je podobná hrachu. Je však větší a chutnější. Zrna jsou větší, kulatá, a žlutá až žlutohnědá. Chutná lehce oříškově. Cizrna je známá především ve Středozemí a také je tam s ob…

  luštěnina
 • kuskus

  kuskus

  Je to tradiční severoafrický pokrm z tvrdé pšeničné krupice. Připravuje se k masům, do salátů nebo i na sladké pokrmy, vaří se v páře a u nás se prodává v obchodech s racionální výživou.

  africký pokrm
 • lasagne

  lasagne

  Italské těstovinové široké nudle. Bývají barvené i ochucené. Jsou vhodné pro zapékání s různými omáčkami a masovým ragú a dalšími surovinami. Obvykle se pokrmy z nich sypou sýrem.

  italské těstoviny
 • rebarbora

  rebarbora

  Tato zelenina přišla do Evropy od Barbarů, z Mongolska, Číny a Zabajkalí. Již před více než třemi tisíci lety se v Číně užívala jako lék a potravina. Především Arabové ji rozšířili do celého světa. V…

  zelenina
 • ricotta

  ricotta

  Sýr podobný tvarohu. Zhotovuje se z kravského nebo kozího mléka a používá se zejména při přípravě sladkých jídel. U nás se dá nahradit lučinou. Je jemnější, protože se nevyrábí z kyselého mléka ale ze…

  italský sýr

Píšeme jinde

 • Rebarbora - víte, že opravdu zdravá je jen v určitém období?

  Rebarbora - víte, že opravdu zdravá je jen v určitém období?

  Rebarbora (reveň kadeřavá) pochází z Číny a dorůstá výšky okolo dvou metrů. V kuchyni využíváme řapíky jejích listů, které oloupeme a uchováváme nakrájené na centimetrové špalíky. Vždy je konzumujeme jen tepelně upravené. Rebarborové řapíky obsahují pro zdraví přínosnou kyselinu listovou, jablečnou a citronovou.

 • Sekundární neplodnost

  Sekundární neplodnost

  Dlouhodobá a zdánlivě marná snaha o druhé dítě není nijak vzácným či ojedinělým jevem. Máte už jedno dítě, jste rodina, užíváte si ve třech všech svých radostí i starostí, ale po nějaké době se znovu oddáte přetrvávající touze po dalším přírůstku do rodiny.
přidat nový recept