• Srovnání časopisů

  Srovnání časopisů

  Počet komentářů: 4 13. 06. 2006

  Nejnovější (jarní vydání) srovnání tří hlavních kulinářských časopisů na českém trhu pod kritickým, šilhavým a neúprosným očkem pana Cuketky.

 • Přidávejte fotografie!

  Přidávejte fotografie!

  Počet komentářů: 5 06. 04. 2006

  Tým Vaření.cz pro své registrované uživatele připravil novou funkci. Nyní mají všichni registrovaní uživatelé možnost přidávat ke všem receptům vlastní fotky. Pojďme si spolu přiblížit, jak tuto funkci používat, a co bychom o ní měli vědět.

 • Novinky na Vaření.cz

  Novinky na Vaření.cz

  Počet komentářů: 0 13. 03. 2006

  Ti z vás, kteří nás navštěvují pravidelně, si jistě všimli, že za poslední týden jsou denně aktualizovány recepty a články. Pokud nevíte, čím to je, tak se nyní o obsah Vaření.cz stará nová stálá redaktorka...

 • Vinobraní - burčák

  Vinobraní - burčák

  Počet komentářů: 1 26. 09. 2005

  Na podzim se vinař vrací domů s napětím. Nezajímají jej tytéž věci jako v jiných ročních obdobích. Začátkem podzimu ihned po příchodu spěchá do sklepa. Ve sklepě se děje něco, k čemu směřoval vinař celé své zimní, jarní a především letní úsilí ve vinohradě. Veškerou namáhavou a stále se opakující práci podstupoval pouze proto, aby dočkal božského nápoje.

 • Nejžhavější designové styly pro letošní Vánoce

  Nejžhavější designové styly pro letošní Vánoce

  Počet komentářů: 0 02. 12. 2004

  Přemýšlíte čím letos vylepšíte vánoční výzdobu nebo jak prostřete štědrovečerní stůl? Nabízíme vám několik stylových variant, které budou pro letošní svátky zaručeně správnou volbou. Jaké to jsou?

 • Podzim rovná se chřipka. Jak na ni vyzrát?

  Podzim rovná se chřipka. Jak na ni vyzrát?

  Počet komentářů: 1 23. 11. 2004

  Teplé počasí a sluníčko vystřídalo mrholení, deště a silný vítr. Ráno je dlouho tma, navečer se brzy stmívá, padají na nás podzimní deprese a ztrácíme svoji odolnost vůči nepřátelům v podobě virů a bakterií. Krom stresu, i nevhodná strava s nedostatkem vitamínů, nedostatek pohybu, nadměrné požívání alkoholu a kouření oslabuje naši obranyschopnost.Naše tělo...

 • Jaké víno se u nás pije nejčastěji?

  Jaké víno se u nás pije nejčastěji?

  Počet komentářů: 0 22. 11. 2004

  Z výsledků posledního výzkumu agentury OMD vyplynulo, že 28,3 % konzumentů ve věku 18-59 let pije víno minimálně jednou do týdne, 31,1 % jednou do měsíce a zbytek pouze výjimečně.

 • Podzimní svátky

  Podzimní svátky

  Počet komentářů: 1 26. 10. 2004

  Babí léto nám už odletělo a začíná nám trošku pochmurné, sychravé podzimní období, které máme spojené s poněkud mystickými, možná i trošku strašidelnými svátky. V Americe a Velké Británii slaví Haloween a u nás jsou to Dušičky. Možná bude pro mnohé z nás zajímavé pohlednout trochu do historie a dozvědět se, jak dané svátky vůbec vznikly.

 • Vraťte se do práce odpočatí!!

  Vraťte se do práce odpočatí!!

  Počet komentářů: 0 25. 08. 2004

  Léto už nenávratně skončilo a na mnoho lidí spadne taková ta typická únava. Je potřeba, aby jste věděli jak tyto syndromy odehnat. Říká se přeci, ve zdravém těle zdravý duch, tak tomu musíme pomoci.

Celkem záznamů: více než 2149 (upřesněte své hledání)

Nejhledanější pojmy

 • cizrna

  cizrna

  Druh luštěniny, která je podobná hrachu. Je však větší a chutnější. Zrna jsou větší, kulatá, a žlutá až žlutohnědá. Chutná lehce oříškově. Cizrna je známá především ve Středozemí a také je tam s ob…

  luštěnina
 • kuskus

  kuskus

  Je to tradiční severoafrický pokrm z tvrdé pšeničné krupice. Připravuje se k masům, do salátů nebo i na sladké pokrmy, vaří se v páře a u nás se prodává v obchodech s racionální výživou.

  africký pokrm
 • lasagne

  lasagne

  Italské těstovinové široké nudle. Bývají barvené i ochucené. Jsou vhodné pro zapékání s různými omáčkami a masovým ragú a dalšími surovinami. Obvykle se pokrmy z nich sypou sýrem.

  italské těstoviny
 • rebarbora

  rebarbora

  Tato zelenina přišla do Evropy od Barbarů, z Mongolska, Číny a Zabajkalí. Již před více než třemi tisíci lety se v Číně užívala jako lék a potravina. Především Arabové ji rozšířili do celého světa. V…

  zelenina
 • ricotta

  ricotta

  Sýr podobný tvarohu. Zhotovuje se z kravského nebo kozího mléka a používá se zejména při přípravě sladkých jídel. U nás se dá nahradit lučinou. Je jemnější, protože se nevyrábí z kyselého mléka ale ze…

  italský sýr

Píšeme jinde

 • Sexualita po čtyřicítce

  Sexualita po čtyřicítce

  Častější únava, rodinný stereotyp, stres v práci, a tak to jde pořád dokola. Máte pocit, že během pouhých pár let prošel váš sexuální vztah nenávratnou změnou k horšímu? Existuje řešení!

 • Příčiny nechutenství a jeho léčba

  Příčiny nechutenství a jeho léčba

  Je-li nechuť k jídlu krátkodobá, nejde o nic vážného, ale stane-li se dlouhodobou záležitostí, může ohrozit zdraví. Ztráta chuti k jídlu se vyskytuje jako jeden z počátečních příznaků běžného onemocnění.
přidat nový recept