• Máslo, margarín nebo směsný tuk?

  Máslo, margarín nebo směsný tuk?

  Počet komentářů: 0 18. 07. 2006

  Ve spoustě českých rodin se každé ráno připravují snídaně a svačiny. Nejedna maminka jistě stojí před nelehkou otázkou, jestli rohlík nebo chléb, namaže svým milým máslem, či zda použije tolik propagovaný margarín. Dnes si tedy obě tyto potraviny porovnáme a přidáme i třetí variantu - směsný tuk.

 • Základy grilování

  Základy grilování

  Počet komentářů: 1 17. 07. 2006

  Jak vlastně vzniklo grilování? Můžeme se snad jen domnívat, ale zkušenosti pro dnešní přípravu pokrmů grilováním má asi každý. Pokud patříte mezi ty méně zkušené, jsou pro vás připraveny články, které vám praktiky při grilování přiblíží.

 • Důležité rady pro vaření v mikrovlnce

  Důležité rady pro vaření v mikrovlnce

  Počet komentářů: 0 16. 07. 2006

  Vaření v mikrovlnné troubě je přeci jen odlišné od klasického vaření. Proto je tedy důležité vědět pár důležitých kroků, na které bychom při tomto druhu přípravy pokrmů neměli nikdy zapomínat. Věřte, že pokud to vyzkoušíte, budete opravdu nadšeni.

 • Je vám horko? Objevte řecké frappé!

  Je vám horko? Objevte řecké frappé!

  Počet komentářů: 0 15. 07. 2006

  Připravili jsme další článek ve spolupráci s panem Cuketkou. Tentokráte se dozvíme špetku historie o řeckém frappé a také Cuketkovu osobitou přípravu tohoto nápoje.

 • Bulimie

  Bulimie

  Počet komentářů: 1 14. 07. 2006

  Další závažné onemocnění z řady psychických poruch příjmu potravy, které je velmi často zaměňováno s mentální anorexií. Ráda bych se vám tedy pokusila vysvětlit rozdíly mezi oběmi poruchami, i když u obou těchto poruch najdeme i společné příznaky a rysy.

 • Historie zmrzliny

  Historie zmrzliny

  Počet komentářů: 1 14. 07. 2006

  Je zajímavé připomenout si něco z historie všedních potravin. A jelikož je léto, patří k našemu celodennímu jídelníčku i zmrzlina. Kdo z nás však ví, jak vlastně zmrzlina vznikla a jak probíhal její vývoj až k dnešním vodovým a smetanovým kornoutům.

 • Zpovídali jsme Marka Černocha!

  Zpovídali jsme Marka Černocha!

  Počet komentářů: 1 13. 07. 2006

  Dnes jsme pro Vás připravili první z mnoha rozhovorů se známými osobnostmi. Zpovídali jsme moderátora a hudebníka Marka Černocha. Pokud Vás zajímá, jak vaří a co nejčastějí "baští", nenechte si ujít tento rozhovor.

 • Chléb a jeho historie

  Chléb a jeho historie

  Počet komentářů: 2 12. 07. 2006

  Tak všední potravina, jakou je chléb, urazila v naší historii více než 12 tisíc let. Vraťme se do Neolitu a starověkého Egypta, abychom si připoměli, jak to bylo těžké bez pekáren a supermarketů. Na závěr článku si upečeme domácí chléb podle jednoduchých receptů.

 • Anorexie

  Anorexie

  Počet komentářů: 0 11. 07. 2006

  Z televizních obrazovek se na nás z různých reklam usmívají krásné, štíhlé modelky, které bývají vzorem především pro dospívající dívky a noční můrou pro spoustu zralých žen a maminek od dětí. Málo kdo však ví, že spousta z těch rádoby přitažlivých slečen trpí nějakým typem poruchy příjmu potravy, mezi něž na první místo patří mentální anorexie.

 • Dieta? Už nikdy! Stačí změna stravovacích návyků!

  Dieta? Už nikdy! Stačí změna stravovacích návyků!

  Počet komentářů: 8 10. 07. 2006

  Také se snažíte zhubnout, udržet si váhu a přitom si chcete zachovat radost z jídla? Máte již dost kolotoče s dietami a hledáte praktické, rozumné řešení, které vám umožní absolutní kontrolu vaší váhy? Možná si myslíte, že nic takového není možné, že by to bylo až příliš krásné, ale může to být pravda, pokud se zamyslíte nad svou životosprávou a přistoupíte na to, že i bez hladovky můžeme hubnout!

Celkem záznamů: více než 2162 (upřesněte své hledání)

Nejhledanější pojmy

 • cizrna

  cizrna

  Druh luštěniny, která je podobná hrachu. Je však větší a chutnější. Zrna jsou větší, kulatá, a žlutá až žlutohnědá. Chutná lehce oříškově. Cizrna je známá především ve Středozemí a také je tam s ob…

  luštěnina
 • kuskus

  kuskus

  Je to tradiční severoafrický pokrm z tvrdé pšeničné krupice. Připravuje se k masům, do salátů nebo i na sladké pokrmy, vaří se v páře a u nás se prodává v obchodech s racionální výživou.

  africký pokrm
 • lasagne

  lasagne

  Italské těstovinové široké nudle. Bývají barvené i ochucené. Jsou vhodné pro zapékání s různými omáčkami a masovým ragú a dalšími surovinami. Obvykle se pokrmy z nich sypou sýrem.

  italské těstoviny
 • rebarbora

  rebarbora

  Tato zelenina přišla do Evropy od Barbarů, z Mongolska, Číny a Zabajkalí. Již před více než třemi tisíci lety se v Číně užívala jako lék a potravina. Především Arabové ji rozšířili do celého světa. V…

  zelenina
 • ricotta

  ricotta

  Sýr podobný tvarohu. Zhotovuje se z kravského nebo kozího mléka a používá se zejména při přípravě sladkých jídel. U nás se dá nahradit lučinou. Je jemnější, protože se nevyrábí z kyselého mléka ale ze…

  italský sýr

Píšeme jinde

 • Červená řepa - pro zdraví a sílu v době podzimu

  Červená řepa - pro zdraví a sílu v době podzimu

  Červená řepa je v našich podmínkách přirozeně se vyskytující plodinou a její přínos pro naše zdraví je ne-li opomíjený, pak určitě nedoceněný. Může snad za to fakt, že mnozí z nás ji neměli rádi jako děti? Možná, ale proč ji přehlížet i dál? Něco takového si tenhle malý podzimní zázrak určitě nezaslouží.

 • Chcete se vyhnout rýmě a nachlazení? Pěstujte si rýmovník!

  Chcete se vyhnout rýmě a nachlazení? Pěstujte si rýmovník!

  Rána už jsou mnohdy pěkně studená a někteří z nás, především pak děti, se už v těchto dnech zase potýkají s rýmou. Rýma dokáže být hodně nepříjemná, komu by se nelíbilo mít od ní aspoň jeden rok pokoj? Možná víme, jak na to. Už jste slyšeli o léčivé rostlince lidově zvané rýmovník? Ta se prý dokáže s rýmou pěkně vypořádat a vám od ní pomoci. Pojďme se tedy seznámit!
přidat nový recept