• Je vám horko? Objevte řecké frappé!

  Je vám horko? Objevte řecké frappé!

  Počet komentářů: 0 15. 07. 2006

  Připravili jsme další článek ve spolupráci s panem Cuketkou. Tentokráte se dozvíme špetku historie o řeckém frappé a také Cuketkovu osobitou přípravu tohoto nápoje.

 • Bulimie

  Bulimie

  Počet komentářů: 1 14. 07. 2006

  Další závažné onemocnění z řady psychických poruch příjmu potravy, které je velmi často zaměňováno s mentální anorexií. Ráda bych se vám tedy pokusila vysvětlit rozdíly mezi oběmi poruchami, i když u obou těchto poruch najdeme i společné příznaky a rysy.

 • Historie zmrzliny

  Historie zmrzliny

  Počet komentářů: 1 14. 07. 2006

  Je zajímavé připomenout si něco z historie všedních potravin. A jelikož je léto, patří k našemu celodennímu jídelníčku i zmrzlina. Kdo z nás však ví, jak vlastně zmrzlina vznikla a jak probíhal její vývoj až k dnešním vodovým a smetanovým kornoutům.

 • Zpovídali jsme Marka Černocha!

  Zpovídali jsme Marka Černocha!

  Počet komentářů: 1 13. 07. 2006

  Dnes jsme pro Vás připravili první z mnoha rozhovorů se známými osobnostmi. Zpovídali jsme moderátora a hudebníka Marka Černocha. Pokud Vás zajímá, jak vaří a co nejčastějí "baští", nenechte si ujít tento rozhovor.

 • Chléb a jeho historie

  Chléb a jeho historie

  Počet komentářů: 2 12. 07. 2006

  Tak všední potravina, jakou je chléb, urazila v naší historii více než 12 tisíc let. Vraťme se do Neolitu a starověkého Egypta, abychom si připoměli, jak to bylo těžké bez pekáren a supermarketů. Na závěr článku si upečeme domácí chléb podle jednoduchých receptů.

 • Anorexie

  Anorexie

  Počet komentářů: 0 11. 07. 2006

  Z televizních obrazovek se na nás z různých reklam usmívají krásné, štíhlé modelky, které bývají vzorem především pro dospívající dívky a noční můrou pro spoustu zralých žen a maminek od dětí. Málo kdo však ví, že spousta z těch rádoby přitažlivých slečen trpí nějakým typem poruchy příjmu potravy, mezi něž na první místo patří mentální anorexie.

 • Dieta? Už nikdy! Stačí změna stravovacích návyků!

  Dieta? Už nikdy! Stačí změna stravovacích návyků!

  Počet komentářů: 8 10. 07. 2006

  Také se snažíte zhubnout, udržet si váhu a přitom si chcete zachovat radost z jídla? Máte již dost kolotoče s dietami a hledáte praktické, rozumné řešení, které vám umožní absolutní kontrolu vaší váhy? Možná si myslíte, že nic takového není možné, že by to bylo až příliš krásné, ale může to být pravda, pokud se zamyslíte nad svou životosprávou a přistoupíte na to, že i bez hladovky můžeme hubnout!

 • Obezita u dětí

  Obezita u dětí

  Počet komentářů: 2 08. 07. 2006

  K obezitě se lidé začali stavět jako k epidemii ve chvíli, kdy ji začali spojovat se vznikem dalších, mnohem závažnějších chorob. Jak je na tom obezita dětí a jak jí předcházet si povíme v tomto článku.

 • Party pro děti

  Party pro děti

  Počet komentářů: 2 07. 07. 2006

  Začaly prázdniny a díky hezkému počasí je ideální příležitost připravit pro děti jejich vlastní párty. A úplně nejlepší bude, když ji připravíte společně a oni se budou moci pyšnit nejen bezva akcí, ale skvělými hostitelskými schopnostmi.

 • Dětské stravování

  Dětské stravování

  Počet komentářů: 0 06. 07. 2006

  Žijeme bohužel v uspěchané době a málo kdo z nás si do důsledku uvědomuje, jak důležité jsou pro naše děti stravovací návyky. My řídíme jejich stravu a ony nás považují za vzor, ze kterého si berou příklad pro svůj budoucí život.

Celkem záznamů: více než 2149 (upřesněte své hledání)

Nejhledanější pojmy

 • cizrna

  cizrna

  Druh luštěniny, která je podobná hrachu. Je však větší a chutnější. Zrna jsou větší, kulatá, a žlutá až žlutohnědá. Chutná lehce oříškově. Cizrna je známá především ve Středozemí a také je tam s ob…

  luštěnina
 • kuskus

  kuskus

  Je to tradiční severoafrický pokrm z tvrdé pšeničné krupice. Připravuje se k masům, do salátů nebo i na sladké pokrmy, vaří se v páře a u nás se prodává v obchodech s racionální výživou.

  africký pokrm
 • lasagne

  lasagne

  Italské těstovinové široké nudle. Bývají barvené i ochucené. Jsou vhodné pro zapékání s různými omáčkami a masovým ragú a dalšími surovinami. Obvykle se pokrmy z nich sypou sýrem.

  italské těstoviny
 • rebarbora

  rebarbora

  Tato zelenina přišla do Evropy od Barbarů, z Mongolska, Číny a Zabajkalí. Již před více než třemi tisíci lety se v Číně užívala jako lék a potravina. Především Arabové ji rozšířili do celého světa. V…

  zelenina
 • ricotta

  ricotta

  Sýr podobný tvarohu. Zhotovuje se z kravského nebo kozího mléka a používá se zejména při přípravě sladkých jídel. U nás se dá nahradit lučinou. Je jemnější, protože se nevyrábí z kyselého mléka ale ze…

  italský sýr

Píšeme jinde

 • Sexualita po čtyřicítce

  Sexualita po čtyřicítce

  Častější únava, rodinný stereotyp, stres v práci, a tak to jde pořád dokola. Máte pocit, že během pouhých pár let prošel váš sexuální vztah nenávratnou změnou k horšímu? Existuje řešení!

 • Příčiny nechutenství a jeho léčba

  Příčiny nechutenství a jeho léčba

  Je-li nechuť k jídlu krátkodobá, nejde o nic vážného, ale stane-li se dlouhodobou záležitostí, může ohrozit zdraví. Ztráta chuti k jídlu se vyskytuje jako jeden z počátečních příznaků běžného onemocnění.
přidat nový recept