• Nezapomínejme na vlákninu

  Nezapomínejme na vlákninu

  Počet komentářů: 0 24. 07. 2006

  Ze spousty reklam slýcháme, jak je ten či onen výrobek bohatý na vlákninu. Co to ale vláknina je, kde ji najdeme, k čemu je prospěšná, a proč ji máme vlastně zařazovat do svého jídelníčku? Třeba vám náš dnešní článek na některé otázky pomůže najít odpověď.

 • Cibule

  Cibule

  Počet komentářů: 7 23. 07. 2006

  Cibule patří mezi nejpoužívanější zeleninu, která dodává pokrmům požadovanou chuť. Pochází z Asie a udržuje se u nás v kuchyni již po několik stovek let. Egypťané ji nejraději používali syrovou a už tenkrát věděli, že má léčivé účinky. Existuje mnoho odrůd, které se liší barvou, velikostí a tvarem.

 • Avokádo

  Avokádo

  Počet komentářů: 55 23. 07. 2006

  Avokádo patří mezi exotické ovoce, které najdeme v obchodech po celý rok. Bohužel málokdo z nás o něj sotva zavadí pohledem a ještě málo z nás ví, jak toto ovoce jíst, správně je zpracovat nebo jak jej skladovat. A když už se rozhodneme, že si tuto pochoutku koupíme, stojíme mnohdy před neřešitelným problémem, jaké avokádo je to pravé. Charakterizujme si jej ted trochu.

 • Vitamíny v našem těle

  Vitamíny v našem těle

  Počet komentářů: 0 22. 07. 2006

  Už maminky nám říkaly, co jíst. Hlavně nám nutily to, co obsahuje hodně vitamínů. Co vlastně jsou ty vitamíny? Jakou mají úlohu v našem těle? V čem se opravdu ukrývají? A jak připravovat jídlo, abychom je zbytečně neztratily? To se dozvíte v následujím článku.

 • Grilujeme zeleninu a ovoce

  Grilujeme zeleninu a ovoce

  Počet komentářů: 2 21. 07. 2006

  Vyzkoušeli jste již grilovat zeleninu? A ovoce? Radost uděláte všem, kteří už mají zkušenosti s grilovanými masy a chtějí něco navíc, chuťově zajímavého a dobrého. Nezapomeňte také na zeleninové saláty jako skvělou přílohu k masům.

 • Grilujeme zvěřinu a ostatní

  Grilujeme zvěřinu a ostatní

  Počet komentářů: 0 20. 07. 2006

  Míchané maso nebo mleté směsi jsou velmi oblíbené pro grilování. U nás možná méně využívané, ale v zahraničí se s nimi setkáváte hodně často. Vyzkoušejte tedy i vy, pokud jste tak ještě neučinili.

 • Využití mandlí

  Využití mandlí

  Počet komentářů: 0 20. 07. 2006

  O mandlích jsme se dozvěděli, odkud pochází, kde rostou, co obsahují a že jsou dva druhy. Jelikož jsou ale tyto malé plody tak trošku "velký zázrak v malém balení", podíváme se ještě na jejich použití a využití.

 • Grilujeme maso

  Grilujeme maso

  Počet komentářů: 0 19. 07. 2006

  Víte, jak grilovat drůbež, vepřové a hovězí maso? Nebo máte raději telecí či skopové? Dnes si můžete přečíst, jak je možné tyto druhy masa připravit.

 • Mandle

  Mandle

  Počet komentářů: 5 19. 07. 2006

  Známe je zřejmě naprosto všichni. K dostání jsou přírodní neloupané, loupané, pražené, solené, v čokoládě, jogurtu, karamelu, těstíčku, sekané nebo plátkové. V kuchyni je používáme naprosto běžně, ale co o nich vlastně víme? Já osobně je miluji a při vaření je používám často a tak jsem se o ně zajímala trošku podrobněji.

 • Praktické rady ke grilování

  Praktické rady ke grilování

  Počet komentářů: 0 18. 07. 2006

  Víte, jak grilovat? Jak dlouho maso nebo zeleninu udržovat na roštu? Jaké použít koření? Dočtete se dnes v nabízených praktických radách.

Celkem záznamů: více než 2162 (upřesněte své hledání)

Nejhledanější pojmy

 • cizrna

  cizrna

  Druh luštěniny, která je podobná hrachu. Je však větší a chutnější. Zrna jsou větší, kulatá, a žlutá až žlutohnědá. Chutná lehce oříškově. Cizrna je známá především ve Středozemí a také je tam s ob…

  luštěnina
 • kuskus

  kuskus

  Je to tradiční severoafrický pokrm z tvrdé pšeničné krupice. Připravuje se k masům, do salátů nebo i na sladké pokrmy, vaří se v páře a u nás se prodává v obchodech s racionální výživou.

  africký pokrm
 • lasagne

  lasagne

  Italské těstovinové široké nudle. Bývají barvené i ochucené. Jsou vhodné pro zapékání s různými omáčkami a masovým ragú a dalšími surovinami. Obvykle se pokrmy z nich sypou sýrem.

  italské těstoviny
 • rebarbora

  rebarbora

  Tato zelenina přišla do Evropy od Barbarů, z Mongolska, Číny a Zabajkalí. Již před více než třemi tisíci lety se v Číně užívala jako lék a potravina. Především Arabové ji rozšířili do celého světa. V…

  zelenina
 • ricotta

  ricotta

  Sýr podobný tvarohu. Zhotovuje se z kravského nebo kozího mléka a používá se zejména při přípravě sladkých jídel. U nás se dá nahradit lučinou. Je jemnější, protože se nevyrábí z kyselého mléka ale ze…

  italský sýr

Píšeme jinde

 • Červená řepa - pro zdraví a sílu v době podzimu

  Červená řepa - pro zdraví a sílu v době podzimu

  Červená řepa je v našich podmínkách přirozeně se vyskytující plodinou a její přínos pro naše zdraví je ne-li opomíjený, pak určitě nedoceněný. Může snad za to fakt, že mnozí z nás ji neměli rádi jako děti? Možná, ale proč ji přehlížet i dál? Něco takového si tenhle malý podzimní zázrak určitě nezaslouží.

 • Chcete se vyhnout rýmě a nachlazení? Pěstujte si rýmovník!

  Chcete se vyhnout rýmě a nachlazení? Pěstujte si rýmovník!

  Rána už jsou mnohdy pěkně studená a někteří z nás, především pak děti, se už v těchto dnech zase potýkají s rýmou. Rýma dokáže být hodně nepříjemná, komu by se nelíbilo mít od ní aspoň jeden rok pokoj? Možná víme, jak na to. Už jste slyšeli o léčivé rostlince lidově zvané rýmovník? Ta se prý dokáže s rýmou pěkně vypořádat a vám od ní pomoci. Pojďme se tedy seznámit!
přidat nový recept