• Stanování

  Stanování

  Počet komentářů: 3 26. 07. 2006

  Pokud jste ostřílenými trampy, máte jistě své zkušenosti s tím, co a jak si pod stanem uvařit. Mnozí ale letos vyráží stanovat do přírody poprvé, proto jistě nepohrdnou základními informacemi o tom, co vzít k tomuto účelu s sebou a jak si uvařit.

 • Grapefruit a jeho tajemství

  Grapefruit a jeho tajemství

  Počet komentářů: 0 25. 07. 2006

  Ovoce mnohými lidmi zatracované, nebo nedoceňované, díky své hořké chuti a těžšímu přístupu k jedlé části. Avšak ovoce, které bychom měli konzumovat pravidelně a to minimálně 2 x týdně, protože jeho léčebné schopnosti jsou doslova obrovské.

 • Chystáme se na dovolenou

  Chystáme se na dovolenou

  Počet komentářů: 0 24. 07. 2006

  Léto je v plném proudu. Někteří již sice mají dovolenou za sebou, ale mnoho z nás se na ni teprve těší. Proto se dnes pokusím o pár užitečných rad, jaká jídla si přichystat sebou, pokud si zrovna nemůžete koupit zájezd včetně stravy. A není to jen otázkou peněz.

 • Nezapomínejme na vlákninu

  Nezapomínejme na vlákninu

  Počet komentářů: 0 24. 07. 2006

  Ze spousty reklam slýcháme, jak je ten či onen výrobek bohatý na vlákninu. Co to ale vláknina je, kde ji najdeme, k čemu je prospěšná, a proč ji máme vlastně zařazovat do svého jídelníčku? Třeba vám náš dnešní článek na některé otázky pomůže najít odpověď.

 • Cibule

  Cibule

  Počet komentářů: 7 23. 07. 2006

  Cibule patří mezi nejpoužívanější zeleninu, která dodává pokrmům požadovanou chuť. Pochází z Asie a udržuje se u nás v kuchyni již po několik stovek let. Egypťané ji nejraději používali syrovou a už tenkrát věděli, že má léčivé účinky. Existuje mnoho odrůd, které se liší barvou, velikostí a tvarem.

 • Avokádo

  Avokádo

  Počet komentářů: 55 23. 07. 2006

  Avokádo patří mezi exotické ovoce, které najdeme v obchodech po celý rok. Bohužel málokdo z nás o něj sotva zavadí pohledem a ještě málo z nás ví, jak toto ovoce jíst, správně je zpracovat nebo jak jej skladovat. A když už se rozhodneme, že si tuto pochoutku koupíme, stojíme mnohdy před neřešitelným problémem, jaké avokádo je to pravé. Charakterizujme si jej ted trochu.

 • Vitamíny v našem těle

  Vitamíny v našem těle

  Počet komentářů: 0 22. 07. 2006

  Už maminky nám říkaly, co jíst. Hlavně nám nutily to, co obsahuje hodně vitamínů. Co vlastně jsou ty vitamíny? Jakou mají úlohu v našem těle? V čem se opravdu ukrývají? A jak připravovat jídlo, abychom je zbytečně neztratily? To se dozvíte v následujím článku.

 • Grilujeme zeleninu a ovoce

  Grilujeme zeleninu a ovoce

  Počet komentářů: 2 21. 07. 2006

  Vyzkoušeli jste již grilovat zeleninu? A ovoce? Radost uděláte všem, kteří už mají zkušenosti s grilovanými masy a chtějí něco navíc, chuťově zajímavého a dobrého. Nezapomeňte také na zeleninové saláty jako skvělou přílohu k masům.

 • Grilujeme zvěřinu a ostatní

  Grilujeme zvěřinu a ostatní

  Počet komentářů: 0 20. 07. 2006

  Míchané maso nebo mleté směsi jsou velmi oblíbené pro grilování. U nás možná méně využívané, ale v zahraničí se s nimi setkáváte hodně často. Vyzkoušejte tedy i vy, pokud jste tak ještě neučinili.

 • Využití mandlí

  Využití mandlí

  Počet komentářů: 0 20. 07. 2006

  O mandlích jsme se dozvěděli, odkud pochází, kde rostou, co obsahují a že jsou dva druhy. Jelikož jsou ale tyto malé plody tak trošku "velký zázrak v malém balení", podíváme se ještě na jejich použití a využití.

Celkem záznamů: více než 2155 (upřesněte své hledání)

Nejhledanější pojmy

 • cizrna

  cizrna

  Druh luštěniny, která je podobná hrachu. Je však větší a chutnější. Zrna jsou větší, kulatá, a žlutá až žlutohnědá. Chutná lehce oříškově. Cizrna je známá především ve Středozemí a také je tam s ob…

  luštěnina
 • kuskus

  kuskus

  Je to tradiční severoafrický pokrm z tvrdé pšeničné krupice. Připravuje se k masům, do salátů nebo i na sladké pokrmy, vaří se v páře a u nás se prodává v obchodech s racionální výživou.

  africký pokrm
 • lasagne

  lasagne

  Italské těstovinové široké nudle. Bývají barvené i ochucené. Jsou vhodné pro zapékání s různými omáčkami a masovým ragú a dalšími surovinami. Obvykle se pokrmy z nich sypou sýrem.

  italské těstoviny
 • rebarbora

  rebarbora

  Tato zelenina přišla do Evropy od Barbarů, z Mongolska, Číny a Zabajkalí. Již před více než třemi tisíci lety se v Číně užívala jako lék a potravina. Především Arabové ji rozšířili do celého světa. V…

  zelenina
 • ricotta

  ricotta

  Sýr podobný tvarohu. Zhotovuje se z kravského nebo kozího mléka a používá se zejména při přípravě sladkých jídel. U nás se dá nahradit lučinou. Je jemnější, protože se nevyrábí z kyselého mléka ale ze…

  italský sýr

Píšeme jinde

 • Jídlo jako prostředek ke zpomalení stárnutí

  Jídlo jako prostředek ke zpomalení stárnutí

  Jídlo dokáže prodloužit mládí. Nevěříte? Vše záleží pouze na vás a na tom, jak tomu přizpůsobíte svůj jídelníček. Výběr potravin, jejich energetická hodnota a množství jídla - to všechno má na naše tělo a jeho stav zásadní vliv.

 • Jak správně prát?

  Jak správně prát?

  Umět si vyprat oblečení, zní jako samozřejmost, kterou musí zvládnout každý. Aby si prádlo zachovalo co nejdéle původní barvu a tvar, je zapotřebí, to dělat správně. Poradíme, jak na to.
přidat nový recept